Co je dobré vědět

Příchod dětí do MŠ

6:30–8:30

• od 6:30 do 7:45 se děti scházejí v herně v přízemí

Tuto dobu je nutné dodržovat, pozdní příchody narušují dopolední práci i hru dětí. Komplikují dopolední úklid.

Odchod dětí z MŠ po obědě

11:45–13:00

• Děti ze II. patra, červená a zelená třída, obědvají od 11:30 do 12:00
  • Děti z I. patra, modrá a žlutá třída, obědvají od 12:00 do 12:30
  • Děti z přízemí, bílá třída, obědvají od 12:15 do 12:45

Odchod dětí z MŠ odpoledne

14:30–17:00

• od 16:00 do 17:00 se děti rozcházejí z herny v přízemí, případně ze školní zahrady

Provoz MŠ končí v 17:00, kdy se budova zamyká.

Snažte se vyzvedávat své dítě včas (nejpozději 16:45).

Informace

Většinu informací předávají rodičům paní učitelky jednotlivých tříd osobně, ale je možné je vyhledat i na nástěnkách v šatnách jednotlivých tříd, nebo na chodbách školy.

• V přízemí mezi vchodovými dveřmi a šatnou zelené třídy najdete informace hospodářky školy o termínech placení školného a stravného, dále je zde vyvěšen aktuální týdenní jídelníček
  • Protější nástěnka upozorňuje na akce pořádané školou, informace Spolku přátel a další informace pro všechny rodiče.
  • Každá třída má vyhrazené místo ve své šatně, kde informuje o akcích třídy.

Několik poznámek k oblečení

Každé dítě má v šatně svou skříňku, do které si ukládá věci, v nichž přišlo z domova. Ve skříňce by mělo mít i náhradní kalhotky, ponožky a tričko. Ve volné přihrádce pod skříňkou je místo na oblečení na zahradu, které by mělo být spíše starší, pohodlné. S věcmi v této přihrádce by si mělo dítě vystačit – není dobré, když musí otevírat horní skříňku, kterou by mělo používat pouze s dospělým. Nad skříňkou s dvířky je umístěn dvojregál, kde má každé dítě svoje holinky a pláštěnku. To proto, že chodíme ven téměř za každého počasí.

Pohodlné oblečení na hraní ve třídě. Často pracujeme s barvami a ostatními materiály, kterými se děti mohou ušpinit, proto je lepší starší oblečení, na které nemusí dítě dávat tolik pozor a může se plně soustředit na svou práci. Nemusí se strachovat Co tomu řekne maminka! To tričko bylo nový! Mamka se bude zlobit! atp.

Naopak řekne-li Vám dítko,že „se jde zítra do divadla“, je dobré myslet na parádu.

Věci by měly být podepsané, děti jsou malé a některé své věci nepoznávají. Nejčastěji se hledají vyměněné bačkůrky a pyžama. Pyžamko si děti nosí do MŠ v pondělí a v pátek jej odnášejí domů.

A prosba nakonec

Všechno oblečení i jeho součásti by měly být funkční – zipy, knoflíky…

Kupujete-li obuv, vyberte takový typ, který si dítě dokáže samo obout.

Oblečení a obuv by měly být dostatečně velké.

Při odchodu z MŠ kontrolujte, zda-li je prádlo použitelné na druhý den a je-li obráceno na líc. Rozvažte, prosím, také uzle na botách.